ARTIKELNUMMER MBSF18D-MSL
NAME
TAMA Starclassic Performer Floor Tom - 18" x 16" Molten Steel Blue Burst/Chrom HW
Beschreibung
FLOORTOM 18"x16" SC.PERF.MB MOLTEN STEEL BLUE BURST TAMA C-HW
Spezifikationen:
- Größe:18" x 16"
- Kessel: 6mm 4 Lagen Birke + 2 innere Lagen Ahorn
- Spannreifen: Die-Cast
- Felle: EVANS® G1 coated batter and TAMA clear single-ply  Power Craft II resonant heads
- Feature 1: Star-Cast Mounting System
TAMA Starclassic Performer Floortom 18"x16" MBSF18D-MSL Molten Steel Blue Burst